13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија На 25 април ќе се организира мирен протест под слоганот,''Правда за уставобранителите''

На 25 април ќе се организира мирен протест под слоганот,”Правда за уставобранителите”

Translate (Eng):[gtranslate]

Фејзбук страната Слобода за Вили, ги повикува граѓаните на мирен протест.

Во целост ви ја прикажуваме објавата..

Почитувани сограѓани, на 25ти Април излезете и поддржете ги протестите за уставобранителите, заедно сме посилни и помотивирани да се избориме за сите нас.
Овој протест е со една единствена цел:
ПРАВДА ЗА УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ!
Ние бараме ПРАВДА!!⚖
Ние бараме да се докаже дека лежиме во затвор за нешто што не сме виновни!
Бараме да им се остави чист тестамент на нашите деца дека нивните татковци не се терористи иако лежеле во затвор! Нивните татковци само си ја сакале својата Татковина!
Ние можеме да издржиме, Ние сме упорни, Ние сме храбри!! Заедно со Вас сме посилни!!
Правда ќе ИМА!
Таа ни е силата која не држи исправени. НАШАТА СИЛА Е И ВЕРБАТА ВО ТОА ШТО ГО НОСИМЕ КАКО АМАНЕТ, А ТОА Е МАКЕДОНИЈА!
Борбата продолжува со уште поголем жар.
Апелирам за мирен протест!!!

РЕКЛАМА
- Реклами -