3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Забава Ритко: ''Сега се враќам посилен'', познатиот јутјубер од Битола Ритко Мемедов успеа...

Ритко: ”Сега се враќам посилен”, познатиот јутјубер од Битола Ритко Мемедов успеа да го врати неговиот канал кој неодамна беше избришан.

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатиот јутјубер од Битола Ритко Мемедов неодамна сподели дека неговиот јутјуб канал е исклучен од страна на Јутјуб. Причината за тоа како што наведува самиот тој на својот инстаграм профил е поради тоа што бил репортиран од повеќе луѓе од различни држави.

Ритко јавно изјави дека му е многу тешко и се она што успеал да го стекне сам без никаква помош преку ноќ го снема.

Ритко важи за доста популарна личност во Македонија и Бугарија кај младата популација, а подршката за нов канал ја добиваше од секого… Но после неколку дневни обиди Јутјуб ја разгледа неговата жалба при што повторно му е вратен неговиот канал.

РЕКЛАМА