25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Лазарова сабота: Лазе за својот именден почести 30 семејства од Велес во...

Лазарова сабота: Лазе за својот именден почести 30 семејства од Велес во социјален ризик

Translate (Eng):[gtranslate]

Наместо традиционално одбележување на Именденот- сабота, волонтерот на велешкиот Црвен Крст Лазе Петрушевски, годинава се одлучи тоа да го направи преку донација на топол оброк за лицата кои живеат во социјален ризик.

Набавил 30 зготвени топли оброци и заедно со уште двајца волонтери од Клуб од на млади при Црвен крст Општинска организација Велес ги поделиле на 30 лица и семејства на кои им е добредојден.

Пример кој заслужува голема почит!

РЕКЛАМА

Извор:Ти реков ми рече

- Реклами -