13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Нова трагична вест ја потресе Македонија: 14 годишно момче загина во сообраќајна...

Нова трагична вест ја потресе Македонија: 14 годишно момче загина во сообраќајна несреќа во Илинден

Translate (Eng):[gtranslate]

14 годишно момче (А.Р.) од скопската населба Миладиновци загина во сообраќајна несреќа која се случила денес во населба Марино, Општина Илинден.

Според неофицијални информации сообраќајката се случила пред „Пицерија НС“ околу 13 часот.

Момчето кое возело мотор починало на лице место откако автомобил му го пресекол патот и се судриле.

РЕКЛАМА

Повеќе детали се очекуваат во текот на утрешниот ден.

- Реклами -