22.8 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Спасен Сиљаноски до политичарите: ,,Сите деца имаат право да бидат среќни, не...

Спасен Сиљаноски до политичарите: ,,Сите деца имаат право да бидат среќни, не само вашите”

Translate (Eng):[gtranslate]

Фолк пејачот Спасен Сиљаноски е доста активен на социјалните мрежи, покрај што е добар пејач и музчар, важи и за човек без влакна на јазикот.

Силјаноски знае често да објавува фотографии, видеа во кои тој пее во кратка верзија, но во последен период пишува и статуси.
Таков е и еден од последните, кој е упатен до политичарите.

,,ДЕЦАТА НЕ СЕ КРЕДИТ
Ако мислите дека вложувате денес во нив за тие да ви вратат утре, правите бесмислена работа. Веројатно децата ги одгледувате затоа што ги сакате!
p.s. Порака до политичарите: Сите деца имаат право да бидат среќни, не само вашите” – напиша Спасен

РЕКЛАМА
- Реклами -