17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Докторот Вело Марковски стана пејач – ја препеа Налеј, Налеј

Докторот Вело Марковски стана пејач – ја препеа Налеј, Налеј

Translate (Eng):[gtranslate]

Докторот Вело Марковски е еден од неколкуте лекари, кои со своите медиумски настапи се истакна во оваа пандемиска криза, особено на нејзиниот почеток, пред повеќе од една година.

Неговото прво интервју, од почетокот на пандемијата, во кој се осврна на употребата на респираторите, стана особено популарно во целиот регион.

Неговите ставови и изјави предизвикуваа особено внимание, коментари и реакции во јавноста, но не само во нашата држава, туку и пошироко.

РЕКЛАМА

Денес доктор Вело Марковски повторно ги изненади своите фанови на социјалните мрежи. Тој постави статус со линк до видео на Јутјуб и гордо изјавува дека ја снимил својата прва песна, а притоа дава поддршка на уставобранителите:

Galama

- Реклами -