23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија (Видео) Стара бабичка стана од количка за да ја ислуша македонската xимнa.

(Видео) Стара бабичка стана од количка за да ја ислуша македонската xимнa.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчерашниот протест за слобода на уставобранителите помина во одлична атмосфера и со голема посетеност, но она што остави најголем впечаток кај граѓаните беше ова херојско дело на една жена во години, 90 потoчно.

Иако целиот протест поради годините го помина во инвалидска количка кога се пееше химната таа гордо се исправи со помош на нејзините најбилски.

Погледнете:

РЕКЛАМА

-Мајче да ни си жива и здрава уште 100 години, те уверуваме дека Македонија ќе ја биде, оваа држава има сеуште чесни и честити граѓани кој си ја сакаат својата мајка Македонија! Учете Македонци дека на химната и во колкичка да си треба да станеш и гордо да ја ислушаш!
#Македонијa

- Реклами -