25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Владата денеска на седница донесе одлука да се разреши директорот Стојко Пауновски.

Владата денеска на седница донесе одлука да се разреши директорот Стојко Пауновски.

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата денеска на седница донесе одлука да се разреши директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски.

Претходно премиерот Зоран Заев истакна дека на состанокот со инспекторите денеска ги слушнал аргументите, и истите ќе бидат презентирани во Владата, каде ќе се донесе одлука за Пауновски.
Одлуката за разрешување доаѓа откако Пауновски не прифати да го потпише решението за вработување на 35 рамковни вработени во Инспекторатот, а со тоа не го испочитувал законот за трансфер на вработените според програмата

РЕКЛАМА
- Реклами -