31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Теретана во Скопје работела и покрај забраната, приведени три лица..

Теретана во Скопје работела и покрај забраната, приведени три лица..

Translate (Eng):[gtranslate]

Теретана во Скопје работела и покрај забраната, приведени три лица
Полициски службеници од СВР Скопје денеска (27.04.2021) ги лишија од слобода И.И., М.Н. и И.А.(сопственик) кои биле затекнати во теретана на ул. Емил Зола во Скопје и покрај забраната за работа на вакви објекти. Објектот е пломбиран од страна на инспектори од Државен пазарен инспекторат…

РЕКЛАМА
- Реклами -