7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Шилегов за Апасиев и Дурловски: Едниот од нив е оперска пејачка, а...

Шилегов за Апасиев и Дурловски: Едниот од нив е оперска пејачка, а другиов ти е фашист. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов во гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 лидерот на Левица Димитар Апасиев го нарече фашист, а оперскиот пејач и експратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски, оперска певачица!

РЕКЛАМА
- Реклами -