25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Јорго: Дајте ми 10 дена да владеам со Охрид, па да видите...

Јорго: Дајте ми 10 дена да владеам со Охрид, па да видите како се уриваат сите дивоградби !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Деморкати Охрид објавија видео во кое претседателто на партијата се прашува Како може бетонската база во Охрид, во последните две години да биде секојдневно на медиумите и да стане најпопуларна и повеќе популарна од сите историски објекти што ги има Охрид, а сеуште не е отстранета од градот, прашува претседателот на демократи Јорго Огненовски.

Демократи на градоначалникот и советот му порачаа:

„Има кој да го води Охрид. Охриѓани имаат чесни и способни граѓани. Ти си градоначалниче неспособен затоа треба да си заминеш. Собранието да донесе Лехспецијалис и да ме псотави мене за управник на Охрид. Јас за 10 дена ќе ги урнам сите дивоградби, после тоа јас заминувам и Охрид нека си избере нов градоначалник на избори“ – порачува Огненоски.

РЕКЛАМА

За да се спречи урбаната мафија, вели Огненовски, на охрид му требаат квалитетни луѓе да го водат градот.

охридвест

- Реклами -