7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија После долгата пауза македонската боксерска легенда Саше Митрески се враќа во рингот...

После долгата пауза македонската боксерска легенда Саше Митрески се враќа во рингот !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Легендарниот боксер од Охрид Саше Митрески се враќа повторно во рингот после долгата пауза од 12 години. Неговата последна борба беше со Силвио Бранко каде што ја загуби борбата. Митрeски се има закитено со повеќе титули, од кои WBC, WBA и WBF. Митрески исто така беше и прогласен меѓу 10-те најдобри боксери во Европа и  меѓу 20-те најдобри во светот. Митрески најави дека се враќа од Дубаи, а неговата желба е следниот меч да се одржи во неговиот роден град Охрид, со цел младите и идните генерации да го следат неговиот пример и да продолжат по неговите стапки.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -