23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Граѓани спасија пајче и го однесоа во скопската Зоолошка градина...

Граѓани спасија пајче и го однесоа во скопската Зоолошка градина…

Translate (Eng):[gtranslate]

Пајче пронајдено во урбана средина во Скопје совесни граѓани го однесоа во скопската ЗОО . Вчера од таму објавија фотографија и напишаа

„Пред спиење малку убави работи. Денеска совесни посетители ни донесоа патче кое го спасиле вчера, откако го нашле само на паркинг во урбана средина.
Нека се множат добри луѓе.“

Тина Мицковска, портпаролот на Скопје ЗОО, објави фотографија со пајчето при што го сподели и на социјалните мрежи…..

РЕКЛАМА

 

- Реклами -