25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Свет Докторка запрети на пациент: „Не ме доведувај во ситуација да те удрам...

Докторка запрети на пациент: „Не ме доведувај во ситуација да те удрам со нога во јајцата“ (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Видеото што беше објавено покажува здравствен работник како му се заканува на пациентот „дека ќе го удри пациентот во меѓуножјето, додека сето тоа го снима женско лице на кое здравствениот работник и кажува дека треба да се срами.

Видеото објавено од порталот Црнахроника брзо предизвика реакции во јавноста, а читателите потврдија дека видеото е направено во болницата Добој, како и идентитетот на здравствен работник кој работи во одделот за невропсихијатрија.

РЕКЛАМА
- Реклами -