26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Д-р Беќаровски: Вие одлучете дали ќе им верувате на црните или на...

Д-р Беќаровски: Вие одлучете дали ќе им верувате на црните или на белите мантили?

Translate (Eng):[gtranslate]

-Црно-бело. Дали ќе им верувате на црните мантии во чии книги пишува дека земјата е плоча, или на белите мантили одлуката е само Ваша“, објави докторот од Клиниката за токсикологија, Нико Беќаровски, на својот Фејсбук профил.

Тој апелира граѓаните да останат овие празнични денови надвор на чист воздух, за да не дишат подоцна течен кислород внатре.

Министерот за здравство, Венко Филипче синоќа со објава на социјалните мреќи му одговори на Владиката Петар кој неодамна искоментира дека „ако заразата се ширеше преку причестувањето, тогаш сите свештеници, ѓакони и владици ќе беа мртви“.

РЕКЛАМА
- Реклами -