24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Попот во Берово пее молитви, а младите од спротива се веселат на...

Попот во Берово пее молитви, а младите од спротива се веселат на хитовите од Дино Мерлин. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Со преполни летни тераси, распослани безмалку на целиот плоштад, без маска и
дистанца во Берово се слави Велики петок.

Додека едни, под најстроги правила влегуваат во црквата “Рождество на Пресвета Богородица” во центарот на градот, други, на само неколку чекори, застанати во групи и од по десетмина,сите без маски, со раце во вис се веселат на песните од Дино Мерлин без никаква почит кон црквата и најтешкиот ден во годината-Велики Петок.

а1он

РЕКЛАМА
- Реклами -