24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија ВИДЕО: Домородци ја пеат „Македонско девојче“

ВИДЕО: Домородци ја пеат „Македонско девојче“

Translate (Eng):[gtranslate]

Да се потсетиме на легендарната македонска песна на големиот Јонче Христовски, прифатена од народот како народна, која никогаш не звучела поинтересно, благодарение на светски реномираната македонска фотографка Билјана Јуруковски.

„Еве како ја пееме „Македонско девојче“, на гости кај Сурма, со домородните луѓе на границата помеѓу Етиопија и Јужен Судан.“

РЕКЛАМА
- Реклами -