23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Во живо: Благодатниот оган од Ерусалим преку Атина вечерва пристигна и во...

Во живо: Благодатниот оган од Ерусалим преку Атина вечерва пристигна и во Скопје.

Translate (Eng):[gtranslate]

Благодатниот оган од Ерусалим преку Атина вечерва пристигна и во Скопје.
По пристигнувањето на Меѓународниот аеродром во Скопје, Бладодатниот оган е
преземен од претставници на православните епархии, кои ќе го однесат во сите градови низ државата….

РЕКЛАМА
- Реклами -