23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Делчево во тага и неверување: Доцна попладнево во сообраќајна незгода почина 18...

Делчево во тага и неверување: Доцна попладнево во сообраќајна незгода почина 18 годишно момче.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Делчево Берово, доцна попладне кај делчевското село Град по излетување на возило, загина 18 годишно момче.

На местото на несреќата интервенирала екипа на Итната медицинска помош, од каде информираа дека по укажаната интервенција, со нивно возило заедно со сега веќе починатиот (Ф.А) се упатиле кон најблиската Клиничка болница, кој попатно починал.

Во излетаното возилото се наоѓало уште едно помладо лице, кај кое според лекарите не се забележани повреди.

РЕКЛАМА

Од полицијата го потврдија случајот и повеќе детали за несреќата најавија во текот на утрешниот ден.

- Реклами -