24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Нема да ја препознаете: Нашата Атиџе ужива во нејзиниот модерен дом, благодарение...

Нема да ја препознаете: Нашата Атиџе ужива во нејзиниот модерен дом, благодарение на хуманите граѓани..

Translate (Eng):[gtranslate]

Документарниот филм „Медена земја“ ја однесе Атиџе до Холивуд, но по нејзиното враќање речиси сите ја заборавија нејзината тешка судбина и куќарката во која живееше. За среќа се најдоа неколку хумани граѓани кои се решија да и помогнат и да го реновираат нејзиниот дом во Дорфулија, а една од нив е и пејачката и водителка Сузана Турунџиева.Можно е да е слика од 1 лице, sitting, внатре и текст кој вели „HUAWEI P30 lite TRIPLE CAMERA“

Се чини дека уште од моментот кога се запознаа тие две се поврзаа со нивните тешки судбини, па решија да останат во контакт постојанo. Благодарение на хуманите граѓани нашата медена Атиџе доби конечно дом каков што заслужува а сега нејзината куќа ја опремија и со модерен мебел во ”медова” боја.Можно е да е слика од furniture, внатре и текст кој вели „HUAWEI P30 lite TRIPLE CAMERA“

Можно е да е слика од маса, внатре и текст кој вели „HUAWEI P30 lite TRIPLE CAMERA“

РЕКЛАМА

Можно е да е слика од 1 лице, маса и внатре

Огромна благодарност до моите пријатели Дик Фагус Пехчево, кои на Атиџе и изработија прекрасна трпезарија во медова боја, табуретки, фотеља, масичка со огледало и уште неколку додатоци за во новата куќа и ја усреќија Атиџе напиша Турунџиева на нејзиниот фејзбук профил.

- Реклами -