24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Естрада Васил Гарванлиев - Дека сум геј признав на 16 години уште во...

Васил Гарванлиев – Дека сум геј признав на 16 години уште во средно

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот преставник на евровизија пејачот Васил Гарванлиев во интервју за британски магазин раскажа дека неговата сексуална определба долго време била јавна тајна и меѓу роднините и меѓу пријателите. Иако повеќето претпоставувале дека е геј, никој јавно не зборувал за тоа.

„Мислам дека молчев до моите 27-28 години. Ќе дојдев во Македонија, и никој не зборуваше за тоа. Кога се женеше брат ми, на свадбата бев со мојот тогашен партнер, и тој седеше на масата покрај мене. Беше неверојатно бидејќи никој не коментираше јавно. Од друга страна, ни ние не викавме на глас дека сме заедно“, додава Васил.

Тој дека првпат открил 16 години, кога преку писмо, ѝ го признал тоа на својата мајка. Од неа добил безусловна поддршка, за која вели дека му помогнала полесно да се справи со тоа што го чувствувал.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -