23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Еве со какви возила ни располага државата: Пожарната со шлеп служба иcкачена...

Еве со какви возила ни располага државата: Пожарната со шлеп служба иcкачена на Галичник за да гасне пожар.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пожарникарскиот камион кон Галичник мораше да биде влечен со друго возило за да стигне до пожарот кој вчера избувна над селото, и кој засега  за среќа денес е локализиран.

Претходно, хеликоптерот на Армијата кој се упати да учествува во гаснењето на шумскиот пожар над селото Галичник, не можел да дејствува заради многу силниот и променлив планински ветер, соопшти Центарот за управување со кризи.

 

РЕКЛАМА

- Реклами -