15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Македонија Радмила Шекеринска: Сакам да ве известам дека пристигнав во Рим.

Радмила Шекеринска: Сакам да ве известам дека пристигнав во Рим.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пристигнавме во Рим. Работната посета на Италија почнува со средби со италијанскиот колега Лоренцо Гуерини и претседателката на Комисијата за одбрана, Роберта Пиноти. Имаме многу аргументи кои претставуваат пример – што значи сојузничка соработка!

РЕКЛАМА
- Реклами -