13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Давидовски ги предизвика јавните фаци oд Македонија да си ги ,,покажат” своите...

Давидовски ги предизвика јавните фаци oд Македонија да си ги ,,покажат” своите тела

Translate (Eng):[gtranslate]

Инстаграм претставува социјална мрежа, која служи за е размена на фотографии. Вие објавувате фотографии и луѓе кои “следат” можете да ги видите. Тоа е навистина толку едноставно. Откако ќе ја преземете апликацијата за вашиот уред (апликација за iPhone, апликација за Android и апликација за Windows) и пријавете се за сметка, сите сте подготвени да ги споделите.

Инстаграм е одличен начин да ги споделите фотографиите без да ги испраќате на е-пошта до семејството и пријателите. И бидејќи тоа е само слика, практично нема време да погледнеме неколку (или неколку десетици).

Многу луѓе ја користат оваа апликација за финансиска заработка, но и да бидат пример за начин на облекување, однесување или промена на себе.
Еден од оние на кои бројот на следачи му е во нагорна линија, а кој неодамна даде интервју за естрадниот магазин ,,Бекстејџ” e Давид Давидовски. Тој за себе вика дека е најконтроверзен лик и дека сака да има ,,добар лајф стајл” .

РЕКЛАМА

Во една од неговите последни објави тој на несекојдневен начин предизвика голем број од македонските јавни личности да ги покажат своите тела, а како пример се зеде самиот тој.
,,Јас како најконтроверзен македонец и како модна икона ги номинирам и предизвикувам македонските ѕвезди да направат вакви слики и да ги покажат нивните тела, а тоа се” – напиша тој, а меѓу означените се и Лила Филиповска, Зоки Фаци, Елена Велевска, Тоше Зафиров, Тамара Тодевска и многу други…
Целиот пост може да го погледнете на слениот линк

- Реклами -