22 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Двајца сопружници пронајдени мртви во Скопје.

Двајца сопружници пронајдени мртви во Скопје.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 06.05.2021 во 17:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот дом на ул.„Босна и Херцеговина“ биле пронајдени починати А.М.(58) и С.М.(57).

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле предадени во Институтот за судска медицина на обдукција.

РЕКЛАМА
- Реклами -