15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Македонија Синот Павел се збогува од својот татко Гоце Талевски од групата оскар:...

Синот Павел се збогува од својот татко Гоце Талевски од групата оскар: Taто ќе продолжам каде што застана ти, и ќе го исполнам тоа што ти го ветив !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Kорона вирусот kako во светот така и во Македонија не престанува да ни носи нови не пријатни вести и секојдневно во дневната статистика броиме нови лица кои го напуштаат овој свет, за жал еден од нив е и музичарот Гоце Талевски, член и еден од основачите на музичката група „Оскар“ од Битола за кого во изминатиот период се собираа финансиски средства за лекување.

На социјалните мрежи се огласи и неговиот син Павел кој сподели емотивна порака на својот фејсбук профил:

„Другари, денес се случи нешто што не го очекувавме. Татко ми Гоце Талевски ја изгуби битката со коронавирусот. Јас тоа што му го ветив, ќе го остварам.

РЕКЛАМА

Ќе продолжам од каде што застана и ќе се трудам да сум како него и да ги слушам неговите совети. Тато, те сакам најмногу на светот“, напиша тој.

- Реклами -