19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Собранието на РМ троши над 1.300.000 денари на ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА?!

Собранието на РМ троши над 1.300.000 денари на ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата објавила тендер за набавка на хигиенски производи, меѓу кои и над 40.000 парчиња тоалетна хартија, како и 42.000 бришачи за раце. Вкупната вредност на овие производи изнесува околу 1.800.000 денари или околу 30.000 евра.

На сајтот на Бирото за јавни набавки може да се преземе и види документацијата за оваа набавка.

Погледнете за што станува збор:

РЕКЛАМА

Во документот стои дека се набавува тоалетна хартија во износ од 1.331.500 денари…

Извор: Лидер

- Реклами -