13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Пет лица од Тајван нападнале полицаец во Скопје..

Пет лица од Тајван нападнале полицаец во Скопје..

Translate (Eng):[gtranslate]

Во попладневните часови на 9 мај во прифатниот центар за странци во Скопје пет лица од Тајван физички нападнале полициски службеник.

Од МВР кратко информираат дека полицаецот извршувал службени дејства во моментот на инцидентот, а полицијата работи на расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -