19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија 77 годишен дедо од Охрид нападнал 41-годишен сограѓанин.

77 годишен дедо од Охрид нападнал 41-годишен сограѓанин.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 09.05.2021 година во 12.30 часот, пред деловен објект на булеварот „Македонски Просветители“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од С.Т.(77) врз Ј.Т.(41), двајцата од Охрид. Против напаѓачот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -