27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Во Скопска Зоолошка градина за првпат пристигна и џуџести крокодили.

Во Скопска Зоолошка градина за првпат пристигна и џуџести крокодили.

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопска Зоолошка градина за првпат е дом на џуџести крокодили.

Ова се најмалите крокодили на светот и потекнуваат од Конго, Африка

РЕКЛАМА
- Реклами -