19 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Полицаец од Скопје обидуваќи се да го исклучи семафорот преживеал струен удар.

Полицаец од Скопје обидуваќи се да го исклучи семафорот преживеал струен удар.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера околу 9.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од булеварите „Беласица” и „Гоце Делчев”, додека полициски службеник од СВР Скопје вршел службени дејства, се здобил со повреди, при исклучување на семафор (струен удар).

Тој е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

РЕКЛАМА

слободенпечат

- Реклами -