27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Александар од Берово три месеци не им се јавил на своите дома-...

Александар од Берово три месеци не им се јавил на своите дома- На интернет видел дека е пријавен за исчезнат и дека се трага по него..

Translate (Eng):[gtranslate]

Александар Черговски (39), чии роднини денес за ,,Фокус” раскажаа дека е исчезнат од 18-ти февруари и апелираа до јавноста за било каква информација поврзана со него, е жив и здрав.
Веста ни ја потврди неговата роднина од Берово, Надица Белдедовска.

Таа вели дека разговарале телефонски и среќна е што конечно знаат дека е жив и здрав, безбеден.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -