27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаВицепремиерот Артан Груби се фати за работа: Во пресрет на Рамазан Бајрам...

Вицепремиерот Артан Груби се фати за работа: Во пресрет на Рамазан Бајрам со црево ги миеше сокаците во Старата скопска чаршија

Првиот вицепремиер, Артан Груби, на видеото објавено на неговиот Фејсбук профил, објави како ги чисти сокаците во Старата скопска чаршија.

Тој напиша дека џамиите во Скопје се дезинфицираат во пресрет на Рамазан Бајрам“.

„Вечерва заедно со општинските работници за хигиена ги чистиме, дезинфицираме и подготвуваме џамиите во Скопје во пресрет на Рамазан Бајрам“, напиша Груби на Фејсбук.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...