Вицепремиерот Артан Груби се фати за работа: Во пресрет на Рамазан Бајрам со црево ги миеше сокаците во Старата скопска чаршија

Првиот вицепремиер, Артан Груби, на видеото објавено на неговиот Фејсбук профил, објави како ги чисти сокаците во Старата скопска чаршија.

Тој напиша дека џамиите во Скопје се дезинфицираат во пресрет на Рамазан Бајрам“.

„Вечерва заедно со општинските работници за хигиена ги чистиме, дезинфицираме и подготвуваме џамиите во Скопје во пресрет на Рамазан Бајрам“, напиша Груби на Фејсбук.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here