16.9 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Свет Наставничката Елвира го загуби животот заштитувајќи ученик со своето тело од куршумите...

Наставничката Елвира го загуби животот заштитувајќи ученик со своето тело од куршумите на суровиот убиец

Translate (Eng):[gtranslate]

Роднините, пријателите и учениците денеска ја испратија на вечното почивалиште наставничката по англиски јазик Елвира Игнатиева (26), која загина во вчерашниот напад врз училиште во Казан. Цела Русија е во жалост откако седум ученици и двајца наставници го загубија животот вчера по крвавиот напад на 19-годишниот тинејџер.

Во моментот на нападот Елвира одржала час по англиски јазик за ученици од 5 одделение. Таа излегла во ходникот кога слушнала пукотници.

Елвира го загуби животот заштитувајќи ученик со своето тело од куршумите на суровиот убиец, кој насилно влета во училиштето и започна да убива деца. Храбрата наставничка излегла во ходникот во моментот кога вооружениот Илназ Галјавиев го извадил оружјето и пукал во сите пред себе. Во последен момент успеала да го повлече детето и да го заштити со своето тело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ignateva Elvira (@ignatevaelle)

РЕКЛАМА

Sloboden Pecat

- Реклами -