19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Тепачка во фабрика во Кавадарци: Шефот со боксови го натепал работникот.

Тепачка во фабрика во Кавадарци: Шефот со боксови го натепал работникот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во ОВР Кавадарци, Р.С.(33) пријавил дека во кавадаречка фабрика во која работи, бил физички нападнат од неговиот претпоставен, на возраст од 39 години – информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Триесет и тригодишен кавадарчанец пријавил во полиција дека бил физички нападнат од неговиот претпоставен. Нападот се случил во фабриката во која работи.

– Вчера во ОВР Кавадарци, Р.С.(33) пријавил дека во кавадаречка фабрика во која работи, бил физички нападнат од неговиот претпоставен, на возраст од 39 години – информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

РЕКЛАМА

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

- Реклами -