15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Свет Во Хрватска првата пробна свадба со 120 гости...

Во Хрватска првата пробна свадба со 120 гости…

Translate (Eng):[gtranslate]

Потпретседателот на хрватската Влада и шеф на Националниот штаб за цивилна заштита Давор Божиновиќ денеска најави можно олеснување на епидемиолошките мерки од 1 јуни.

Тој рече дека вечерва и во недела се одржуваат два експериментални настани – работна вечера, односно свадба со 120 гости, и дека, доколку се утврди дека нема ширење на инфекцијата, ќе се размисли за олеснување на мерките за вакви настани.

РЕКЛАМА
- Реклами -