9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаКако права домаќинка: Нашата Атиџе ја подготви трпезата по повод празникот Рамазан...

Како права домаќинка: Нашата Атиџе ја подготви трпезата по повод празникот Рамазан Бајрам, и испрати честитка до сите Муслимани..

Документарниот филм „Медена земја“ ја однесе Атиџе до Холивуд, но по нејзиното враќање речиси сите ја заборавија нејзината тешка судбина и куќарката во која живееше. За среќа се најдоа неколку хумани граѓани кои се решија да и помогнат и да го реновираат нејзиниот дом во Дорфулија, а една од нив е и пејачката и водителка Сузана Турунџиева.

Се чини дека уште од моментот кога се запознаа тие две се поврзаа со нивните тешки судбини, па решија да останат во контакт постојанo. Па така да и за денешниот празник Рамазан Бајрам Сузе отиде на гости кај нашата Атиџе, да ја проба прекрасната баклава и да и го честита празникот.Можно е да е слика од 2 луѓе и внатре

Во продолжение погледнете го нивното видео…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...