19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Како права домаќинка: Нашата Атиџе ја подготви трпезата по повод празникот Рамазан...

Како права домаќинка: Нашата Атиџе ја подготви трпезата по повод празникот Рамазан Бајрам, и испрати честитка до сите Муслимани..

Translate (Eng):[gtranslate]

Документарниот филм „Медена земја“ ја однесе Атиџе до Холивуд, но по нејзиното враќање речиси сите ја заборавија нејзината тешка судбина и куќарката во која живееше. За среќа се најдоа неколку хумани граѓани кои се решија да и помогнат и да го реновираат нејзиниот дом во Дорфулија, а една од нив е и пејачката и водителка Сузана Турунџиева.

Се чини дека уште од моментот кога се запознаа тие две се поврзаа со нивните тешки судбини, па решија да останат во контакт постојанo. Па така да и за денешниот празник Рамазан Бајрам Сузе отиде на гости кај нашата Атиџе, да ја проба прекрасната баклава и да и го честита празникот.Можно е да е слика од 2 луѓе и внатре

РЕКЛАМА

Во продолжение погледнете го нивното видео…

- Реклами -