18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Со џип се забил во бензиската ''Макпетрол'', на Јадранска магистрала.

Со џип се забил во бензиската ”Макпетрол”, на Јадранска магистрала.

Translate (Eng):[gtranslate]

Тешка сообраќајна незгода се случи вечерва откако џип со швајцарски регистарски ознаки влета во бензинската „Макпетрол“ на Јадранска магистрала.

Засега не се познати причините за сообраќајната незгода.

Според првичните информации, нема повредени, а причинета е само материјална штета.

РЕКЛАМА

infomax.mk

- Реклами -