22 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Забава Во Општина Аеродром ja затрупаа фонтаната со земја за да се посадат...

Во Општина Аеродром ja затрупаа фонтаната со земја за да се посадат цвеќиња, но некој посадил праз !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Во фонтаната која се наоѓа во близина на ТЦ Бисер во Општина Аеродром некој насадил праз.

„Фонтаната беше затрупана со земја за да на нејзино место се изгради хортикултурно катче“ изјавиле од Општната.

Фонтаната е стара 12 години, па затоа нејзино поправање би било премногу скапо, наместо тоа општината одлучила да ја затрупа и таму да бидат насадени цвеќиња и зимзелени дрвца. Но изгледа некој бил побрз со садењето.

РЕКЛАМА

Праз садам пари вадам Аеродром, Аеродрооом….

мотика

- Реклами -