Нарачал проституки, стасала ќерка му -Татко на старлета се самоубил откако дознал што му работи детето

Пред околу десетина дена, старлетата Божана Вујиновиќ се најде во центарот на медиумското внимание поради извештаите во медиумите дека нејзиниот татко Божо наводно се самоубил откако дознал дека неговата ќерка е проститутка.

Според Курир.рс, според една верзија што ја раскажале нејзините колешки, пријателите на нејзиниот татко му нарачале девојки за забава, а тој се шокирал кога ја видел својата ќерка меѓу нив. Наводно  вечерта тој ја избркал дома, а после тоа се самоубил.

Иако нејзиниот татко ја однесе вистината во гроб, постојат две верзии за тој настан. Според нејзините колешки, Божо бил всушност оној чии пријатели ги донеле девојките на забавата, а меѓу кои била и неговата наследничка. Кога ја видел пред вратата, се шокирал, бидејќи не очекувал дека ќерка му ќе му дојде во кревет. Таа вечер ја испратил дома  а потоа се самоубил. Од друга страна, се вели дека нејзиниот татко ја пронашол на шипка во еден бар во Бања Лука, каде ја започнала својата кариера.

Тогаш неговите пријатели му рекле дека неговата ќерка е анимир дама во бордел, па тој дошол со пиштол во ракаа и се уверил во тоа. Тој не можеше да ја издржи суровата вистина и изврши самоубиство пред сите. Цела Босна тогаш зборуваше за тоа. Семејната трагедија го го зави во црно семејството на Божана. Таа со години се обвинуваше себе си за несреќата и смртта на нејзините родители, но продолжи да ја работи истата работа.

Фото: glasbanjaluke.net извор mms.mk

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here