14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Благодарение на истражувачкото новинарство дознавме кој и што го загадува воздухот во...

Благодарение на истражувачкото новинарство дознавме кој и што го загадува воздухот во Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

IRL Macedonia – Истражувачка Репортерска Лабораторија од Македонија е тим од врвни професионалци кои работат во сферата на истражувачкото новинарство преку различни форми и медиуми. Во соработка со МРТ тие изготвија одлична истражувачка сторија која ни разоткрива еден од најголемите проблеми во државата со децении а тоа е загадениот воздух. Кој и како не „труе“ ќе дознаете кога ќе го погледнете видеото.

РЕКЛАМА
- Реклами -