22 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија На здравје градоначалниче: Космонаутко го вакцинираше и Шилегов.

На здравје градоначалниче: Космонаутко го вакцинираше и Шилегов.

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопскиот градоначалник вечерва ја доби првата доза од вакцината против вирусот ковид-19. И тој, како и министерката за одбрана Радмила Шекеринска беше вакциниран од медицинскиот техничар Денис Јанкуловски – Космонаутко.

Вели, само со масовна вакцинација можеме заеднички да ја победима оваа болест.

–Ве повикувам да го искористите своето право на вакцинација ! Заедно да победиме !!! Особено задоволство ми беше што вакцинацијата (а и брисевите кога бев болен) ја добив лично од Денис Јанкуловски – Космонаутко. Не заигравме, ама срдечно се поздравивме, напиша Шилегов на Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -