9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија И покрај што Заев повика сите да гласаме, за жал Васил не...

И покрај што Заев повика сите да гласаме, за жал Васил не се пласираше во финалето на Евровизија 2021

Translate (Eng):[gtranslate]

Васил Гарванлиев вечерва (18.05) на првата полуфинална ноќ на Евровизија имаше моќна изведба на песната „Here I Stand“.

Македонскиот претставник настапи 6-ти по ред, а на сцената го донесе сето она што го вети – беспрекорна вокална изведба и тон емоции.

За жал, тоа не беше доволно за Македонија да се пласира во финале и покрај што премиерот Заев ја повика дијаспората да го поддржи и да гласа за него..

РЕКЛАМА

Финалната ноќ, без нашиот претставник како дел од неа, ќе ја следиме во сабота на 22-ри мај.