13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Дебарца Денес се изврши вакцинација на братсвото и сестринството од манастирите во Бигорски...

Денес се изврши вакцинација на братсвото и сестринството од манастирите во Бигорски и Рајчица

Translate (Eng):[gtranslate]

На повик на Бигорскиот Старец и игумен, Епископот Антаниски г. Партениј , денес екипи од регионален вакцинален пункт Охрид , предводени од Др.Гран Балески и Др Ѓоко Константиноски, извршија вакцинација на целото братсво на манастирот Свети Јован Крстител во Бигорски , како и на сестринството во манастирот Св. Ѓорѓи Победоносец во Рајчица.Исто така во Регионалниот вакцинален пункт Охрид се вакцинираше и Митрополитот Г-дин, Г-дин Тимотеј заедно со свештенството.

Претходно исто така регионален вакцинален пункт Охрид изврши имунизација и на братсвото на манастирот Свети Наум по барање на отец Нектарие.

Регионалниот вакцинален пункт Охрид , изразува благодарност до МПЦ ОА ,која заедно со црковните вликодостојницци упатуваат јавен апел до верниците масовно да се пријавуваат за вакцинација птотив пандемијата Ковид 19.

РЕКЛАМА

Охрид скај

 

 

- Реклами -