15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Свет Норвежаните си тераат мајтап со нашиот претставник Васил Гавранлиев. (Видео)

Норвежаните си тераат мајтап со нашиот претставник Васил Гавранлиев. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Ако ги мислите Норвежаните за воздржани и прекумерно воспитани луѓе кои со секој збор внимаваат да не навредат некого, чекајте да го слушнете ова друштво на ајкули.

Само еден момент да пренесеме, кога го тролаат интервјуто на Васил дека бил девастиран по откажувањето на минатиот Евросонг, па мислел која ли песна да ја изведе догодина, па седнал на клавир, па му дошла песната, па со солзи во очите си рекол:

„Таа е таа“. „Не, не е таа, Василе“, му спушта ликов.

ВКЛУЧЕТЕ „CAPTIONS“ на Јутуб за англиски превод.