27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПoчинa и втората жртва во вoopужeниот инцидeнт во Бутел

Пoчинa и втората жртва во вoopужeниот инцидeнт во Бутел

Почина 24-годишното момче кое беше во критична состојба пренесено на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување, после пукањето во скопската населба Бутел 2.

Во престрелката во Бутел едно лице беше убиено, Од МВР истакнаа дека на паркинг на подрачјето на Чаир каде што било паркирано патничко возило „Волксфаген Голф 7“ со скопски регистарски ознаки во кое бил 24 годишниот возач Л.П од Скопје и неговиот сопатник К.И. 43 години од Скопје неколку лица со огнено оружје испукале проектили кон возилото.

Според извори од МВР, испукани биле над 80 крушуми.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...