19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСенвичара во Скопје нуди 1.500 денари доколку го изедете нивниот хамбургер од...

Сенвичара во Скопје нуди 1.500 денари доколку го изедете нивниот хамбургер од 1,400 грама …

Скопски фаст фуд ресторан почнува необичен предизвик. Ако го изедете огромниот сендвич кој тие ќе го подготват, тогаш ќе ви исплатат 1500 денари. Ако не успеете, тогаш Вие ќе треба да им платите 500 денари. За јадење на бургерот имате време од 25 минути.

Станува збор за фаст фуд ресторанот Baking Bread Burgers кој го почна овој предизвик.

Состав на бургерот..

5 плескавици, 10 парчиња кашкавал, 10 парчиња сланина,сос и салати.1 кило бургерот и 400 грама помфрит.“ – појаснуваат од ресторанот.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...