27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Сенвичара во Скопје нуди 1.500 денари доколку го изедете нивниот хамбургер од...

Сенвичара во Скопје нуди 1.500 денари доколку го изедете нивниот хамбургер од 1,400 грама …

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопски фаст фуд ресторан почнува необичен предизвик. Ако го изедете огромниот сендвич кој тие ќе го подготват, тогаш ќе ви исплатат 1500 денари. Ако не успеете, тогаш Вие ќе треба да им платите 500 денари. За јадење на бургерот имате време од 25 минути.

Станува збор за фаст фуд ресторанот Baking Bread Burgers кој го почна овој предизвик.

Состав на бургерот..

РЕКЛАМА

5 плескавици, 10 парчиња кашкавал, 10 парчиња сланина,сос и салати.1 кило бургерот и 400 грама помфрит.“ – појаснуваат од ресторанот.

- Реклами -