19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Инцидент на прес конференцијата на градоначалникот на Штип (видео)

Инцидент на прес конференцијата на градоначалникот на Штип (видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Инцидент се случи попладнево на прес-конференција на градоначалникот на Штип, Сашко Николов кој даваше изјава за медумите по повод Светскиот ден на пожарникарите.

Непознат граѓанин се обиде да се доближи до градоначалникот по што беше повлечен од страна на соработниците на градоначалникот по што застана зад градоначалникот среде неговата изјава.

По кратка вербална расправа тој истакна дека сака да му постави прашање на градоначалникот на Штип.

РЕКЛАМА

Од видеото може да се забележи дека граѓанинот беше исклучително гневен, од непознати причини.

Она што е сигурно е дека во општеството растат тезиите поради се поголемиот број невработеност, големиот број починати од Ковид 19 и лошото справуање со пандемијата.

 

Видеото погледајте го тука

https://www.facebook.com/watch/?v=2649047635395250

- Реклами -