10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Ора и Чочеци во Берово: Додека во другите градови чекаат да олабават...

Ора и Чочеци во Берово: Додека во другите градови чекаат да олабават мерките, младите во Берово качени на маса се забавуваат со жива музика !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека во другите градови угостителите мака си мачат поради строгите мерки за заштита, во Берово сликата е сосема поинаква. Музика во живо, млади качени на маса играат чочек, додека  другите фатени за раце играат оро, едноставно младите како да заборавија дека сеуште не демне опасност.

Во продолжение ви го прикажуваме видеото кое кружи на социјалните мрежи..

РЕКЛАМА