14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Заљубената Лиде: Сакам Венко да ме боцне со „Спутник В“, некако тоа...

Заљубената Лиде: Сакам Венко да ме боцне со „Спутник В“, некако тоа „В“ме асоцира на Венко.

Translate (Eng):[gtranslate]

Љубовната сага на скопјанката во јавност позната како Лиде Лиде нема крај. Иако по селфито со министерот имаше пауза, од денес сите сме свесни дека сето тоа било само затишје пред бура. Денес Лиде призна дека се пријавила за вакцинација и јавно го замолува министерот Филипче, ако може тој лично да ја вакцинира.

-Пред околу една недела се пријавив на сајтот за вакцинација, сакам да се имунизирам, не сакам веќе да живеам во страв од зараза. Јас еднаш прележав, но кога разговарав со тие што прележале по втор пат велат било пострашно и затоа ме фати паника. Ама сакам да се вакцинирам со „Спутник В“, некако тоа „В“ме асоцира на Венко. И сакам тој да ме боцне, вели самоуверено и со надеж Лиде за ММС.

Се обидовме да и објасниме дека тој е министер и стручен хирург, но Лиде е категорична.

РЕКЛАМА

-Па, веројатно го бива да вакцинира, не само да оперира. Лекар е зошто да не може. И тој е мулти таксинг како мене. Мене како ме бива за пет работи – водителка, пејачка, па знам да имитирам и плус обезбедување и што не. Дури и маски си смислив со слоганот „Лиде на Венко“

За повеќе детали кликнете тука: MMС

- Реклами -